

Ha az ember ellátogat egy moziba, aligha várja meg és olvassa el a film végén futó stáblistát. Holott a második sor egyes szék legalább olyan fontos pozíció, mint a rivaldafényben fürdő színészeké. Jól tudja ezt minden filmgyártással foglalkozó szakember, így Sellő Hajnal vágó is.
Hajnal mintegy 20 évig a Magyar Filmgyár vágója volt, majd tanítani kezdett a Filmművészeti Egyetemen, amelynek 1998 óta adjunktusa, a vágóosztály-vezető tanára. Számos nemzeti kulturális kitüntetése mellett olyan klasszikus filmek kötődnek a nevéhez, mint az Abigél vagy a Sorstalanság. Hajnal nyugdíjasként sem engedte el diákjai kezét, fáradhatatlanul segít nekik karrierjük első lépéseinek megtételében. Ezért jelentkezett most is a programba, hogy tudásával segítse a fiatalabb generációt a szakmája és az élet kérdéseiben.
Evelin filmek világa iránti szenvedélye már korán jelentkezett, videók vágásában élte ki kreativitását. Tizenkét évesen készítette az első alkotását, majd a gyerekkori hobbi fokozatosan szakmai elhivatottsággá alakult. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán, Filmelmélet és filmtörténet szakirányon szerezte alapszakos diplomáját, jelenleg ugyanitt végzi mesterszakos tanulmányait. A szakmája a hobbija is egyben, amiről nem szeretne lemondani a későbbiekben sem, hiszen ez az, ami igazán boldoggá teszi.
Evelin lehetőséget kapott rá, hogy példaképétől tanuljon kicsit több mint egy hónapon keresztül. Ez alatt az idő alatt többször is ellátogattak a Post Office filmstúdióba, Hajnal pályafutásának főművébe – ahogy ő fogalmaz. Ez a hely Hajnal egyik büszkesége, hiszen különlegessége, hogy mindenki, aki itt dolgozik, Hajnal tanítványa volt korábban. A vágás történetének kezdetétől egészen a mai vágási trükkökig számos témát vitatott meg a mentor-mentorált páros. Hajnal és Evelin nem csak a filmek szemszögből vizsgálta meg a képalkotás művészetét, de a Nemzeti Galériába is ellátogattak, hogy a fénytechnika és a megjelenítés különböző módjait is megvizsgálják.
Evelin a Program alatt kezdte el a vizsgafilmjét, amelyet nemcsak hogy ő vágott, de saját maga rendezett is. Hajnal örömmel segítette tanácsaival a lelkes kezdőt, és izgatottan várta a napot, amikor Evelin bemutatta számára a filmet, amelynek végleges formájához a mentor tanácsai is hozzájárultak.
Evelin nem csak szakmai tudással gazdagodott, de egy határozottabb jövőképet is kapott az együtt töltött időszak alatt. A hivatása és szenvedélye a vágás, de már előre tekint a jövőbe, és ha egyszer maga mögött hagyja a munka világát, akkor Hajnalt követve szeretné ő is a fiatalabb generációnak átadni tudását. Mentora oldalán pedig megtanulhatta azt is, hogy ahhoz, hogy vágyait hozzá hasonló életszínvonalon tudja végezni, nem csak az életében, de a pénzügyek terén is fontos előre megtervezett, tudatos döntéseket hoznia.
Evelin és Hajnal közös kalandjai itt tekinthetők meg:
A programról
Az OTP Nyugdíjpénztár által megálmodott Nyugdíj Mentor Program négy fiatal számára biztosított lehetőséget arra, hogy egy-egy saját területén tapasztalt és már boldog nyugdíjas mentor segítségével készüljenek fel a szakma és az élet kihívásaira, bízva abban, hogy tudatos döntésekkel megvalósítható a vágyott jövő. A program résztvevői kipróbálhatták, milyen lenne, ha az álomszakmájukban dolgozhatnának, és nyugdíjasként hobbiként hódolhatnának hivatásuknak, vagyis milyen egy vadászpilóta, egy kötéltáncos, egy borász és egy vágó élete, és hogyan tudnak időskorban is a hobbijaiknak hódolni.